PRP’nin açılımı Platelet Rich Plasma’dır ve saç PRP yönteminde bireyin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması hedeflenir. Saç PRP uygulaması, az süre içerisinde büyük faydalar sağlayarak, saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biri haline gelmiştir. PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir alerjik durum da söz konusu olmamaktadır. Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır. Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

PRP Saç Çıkarır Mı?

Hiç saçı olmayanlar yani kısacası kel olanlar için PRP tedavisi saç uzamaya başlar mı? Diye akıllarda bu soru vardır. Hayır, kesinlikle saç çıkartmaz. Saç ekiminden başka saçsız olan bölgede saç oluşumu sağlamak kesinlikle mümkün değildir. Saç PRP tedavisinde fiyat değişkenlik göstermektedir.

Prp tedavisi var olan fakat uzamayan, boyadan fönden ya da herhangi sebeplerden dolayı güçsüz saçlar için geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

PRP yöntemi tercih nedenleri;

  • Saçı dökülmelere karşı korumak ve saç folikülü canlılığını artırmak için,
  • Saç büyümesini teşvik etmek, saçtaki doku onarımı sağlamak ve saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini arttırmak için,
  • Uyuyan saç köklerini canlandırmak ve yeni saç büyümesini sağlayabilmek için uyarıcı görevi üstlenerek kılları teşvik etmek.
yalova-sac-prp-tedavisi

PRP Saç Tedavisi Faydaları:

Hücresel bir tedavi şekli olarak kullanılmaya başlanılan bu yöntem kişi ya da kişilerin kendi kan hücrelerinden faydalanılarak oluşturulan bir tedavi uygulamasıdır. PRP’nin faydalarına gelecek olursak eğer özellikle kişinin ince saçlarının oluştuğu cilt bölgelerinde trombositlerin bu bölgeye sağladıkları keratinosit ve de epitelyal büyüme etkenleri sayesinde doğru sonuçları görmenizi sağlar.

Bu tedavi yöntemi sayesinde incelen yani zayıflamış saçlar kalınlaşır, daha sağlıklı ve hacimli hale gelir. Saç Mezotetapisi ile desteklendiğinde daha başarılı sonuçlar almak mümkündür.

0+
Başarılı İşlem
0K
Mutlu Hasta
0%
Güven
0+
Yıllık Deneyim
HaIr and More

Süreç Nasıl İşliyor?

Ücretsiz Danışmanlık ve Değerlendirme

Kişisel Analiz ve Planlama

İşlemlerin Yapılması

İyileşme ve
Takip

Sonuçların Değerlendirilmesi

.

HaIr and More

Ücretsiz Analiz Formu

AdobeStock_295885809-1152x768

    Bize Ulaşın!
    Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.