Transit Bipartisyon Tip 2 Diyabet hastalığının iyileştirilmesinde tercih edilen ve geliştirilmiş metabolik cerrahi yöntemdir. İnce bağırsaklar üzerinden yürütülen operasyonun 1/3 son kısmı mideye alternatif olarak bağlanır. Bu sayede ince barsak hormonlarını uyararak şeker hastalığının kontrolünü sağlanmış olur.

Transit Bipartisyon Nasıl Uygulanıyor

Yapılan çeşitli analiz ve çalışmalar sonrasında tedaviye nereden ve nasıl başlanacağı uzman doktor tarafından detaylı şekilde anlatılır. Tedavi sürecine hastanın hazır hale getirilmesi ile birlikte tedavi başlatılarak hastanın tedavi edilmesi amaçlanır. Operasyon başladığında midenin bir kısmı alınır. Bu sayede Ghrelin açlık hormonunun salgılanması durdurularak yeme isteği ortadan kaldırılır. İnce bağırsak yapılacak değişim ile birlikte bağırsak geçiş yolu oluşturulur. Ameliyat sonrası uzman doktorun hastayı bir süre gözleyerek ameliyatın nasıl geçtiğini ve çalışma sisteminin nasıl çalıştığını izleyerek operasyonun nasıl geçtiğini takip eder.

transit-bipartisyon

Transit Bipartisyon Başarı Oranı

Başarı oranının ne olduğu konusunda birçok araştırma ve çalışma yapılmıştır. Yapılan bu araştırmalar kapsamında 1000 obezite sorunu olan kişi üzerinde yapılan çalışma ve inceleme sonrasında bu kişilerin % 94’ünün kilo verdiği sonucu ortaya çıkmıştır. Çabuk doyum hissi veren bu uygulama bu sayede hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte şeker hastalığında % 86 gerileme olduğu da hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.  Transit bipartisyon ile kilo vermeye yardımcı etki ortaya çıktığı sonucu ile birlikte metabolik sorunların düzeltilmesinde son derece başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

0+
Başarılı İşlem
0K
Mutlu Hasta
0%
Güven
0+
Yıllık Deneyim
HaIr and More

Süreç Nasıl İşliyor?

Ücretsiz Danışmanlık ve Değerlendirme

Kişisel Analiz ve Planlama

İşlemlerin Yapılması

İyileşme ve
Takip

Sonuçların Değerlendirilmesi

.

HaIr and More

Ücretsiz Analiz Formu

AdobeStock_295885809-1152x768

    Bize Ulaşın!
    Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.